Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Rád bych se vám úvodem představil

Přicházím mezi vás na portál, abych pomohl tam, kde to dovedu – v primární prevenci ve školách, i v řešení nepříjemných  situací. S problematikou „prevence“ je mé jméno spojeno od skončení VŠ FTVS – UK učitelský směr v aprobacích: pedagogika, psychologie, BV, anatomie-biochemie a specializace SG. Veškerá moje činnost a aktivita v oblasti prevence  se umocnila mojí prací u speciálních jednotek PČR – kriminální policie, kde jsem se věnoval do r. 2oo7 drogové problematice (Národní protidrogová centrála), terorismu a extremismu (ÚOOZ) a v rámci EU (Skupina cíleného pátrání), kde práce byla zaměřena na vyhledávání pachatelů násilných trestných činů, kteří nenastoupili výkon trestu a ukrývali se někde ve světě, a na nedořešené případy. Přístup k prevenci a samotná realizace prevence dostala ten správný realistický rozměr opřený o skutečné případy, problémy a dění všedního dne a života mladých lidí.

Nechci Vás zastrašovat tímto úvodem, ale lidský rozměr, který jsem poznal, poznávám a doufám, že budu i nadále poznávat ve školách, školských zařízeních v rámci mé realizace prevence, chci společně s Vámi naplňovat a být zde Vaším rádcem a průvodcem ve všech problémech se kterými se ve škole a nejen tam setkáváme. Budu moc rád, když budeme společně nacházet konstruktivní způsoby řešení, abychom si na konci společně mohli říci, vždyť ono to nebylo tak složité.

Něco málo už začínáme v diskuzích tady.

Příště si řekneme o konkrétních programech cílové prevence, kterými se zabývám a které spolu postupně můžeme probrat.


    nikdo zatím nehodnotil

2 komentáře k příspěvku

  1. avatar

    Pavla Daniše jsme pozvali proto, abychom s ním nahlédli pod pokličku toho, co dělá (občas vypráví historky jako z amerického filmu, trochu jsem si zapřeháněla), a abychom s ním mohli probrat situace, které ve školách nastávají a které učitelé (a ředitelé) musí řešit a možná ne vždycky vědí jak - zvláště když jde do tuhého, děj graduje, všichni jsou pod tlakem a věci často nejsou čím se zdají být. On totiž chodí do škol, přednáší pro učitele i ve třídách a je citlivý na to, když je něco v nepořádku. Často školám pomáhá řešit případy, které se dotýkají trestněprávní zodpovědnosti, a tam už jde veškeré veselí stranou. Přála bych vám potkat ho, je energie sama. Ale taky v "onlajnu" je poprvé a možná má pocit, že se ocitl v jakémsi zvláštním světě :-)

  2. avatar

    Vítám téma prevence na metodickém portálu, těším se na diskuse a novinky :-) V letošním roce docházím na kurzy pro metodiky prevence na školách, proto mne témata zajímají, zejména i v souvislosti s prevencí rizikového chování dětí v souvislosti s používáním počítačů a internetu. I jako třídní jsem lecjaké věci řešil, proto se těším na to, co společně online posdílíme. Hezké Velikonoce!!!

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.